Baeksang Шагнал гардуулах ёслол: ШИЛДГҮҮД тодорлоо


Сэтгүүлч Э.Цовоо | YOLO.MN
2020-06-08

БНСУ-ын Оскар хэмээн нэрлэгддэг "Baeksang" шагнал гардуулах ёслолын 56 дахь удаагийн үйл ажиллагаа амжилттай болж өнгөрлөө. Энэхүү наадмын хүрээнд 2019 оны дөрөвдүгээр сарын 1-нээс 2020 оны дөрөвдүгээр сарын 30-ны хооронд гарсан бүрэн хэмжээний болон олон ангит киноны шилдгүүдийг тодруулсан юм.

Энэ жилийн хувьд өмнөх жилүүдтэй харьцуулахад олон чанартай бүтээлүүд оролцсон тул ялагч шалгаруулах явц багагүй өрсөлдөөнтэй болж өнгөрчээ. Мөн ёслолын үйл ажиллагаа цаг үеийн байдлаас шалтгаалан зөвхөн нэр дэвшигчдийн бүрэлдэхүүнтэйгээр зохион байгуулагдсан бөгөөд нэр дэвшигчид ч хоорондоо 1 метрийн зайтай суусан аж. Ингээд "Baeksang" шагнал гардуулах ёслолд ямар ямар эрхмүүд ялагчаар тодорсныг хамтдаа сонирхоцгооё. 

БҮРЭН ХЭМЖЭЭНИЙ КИНО ТӨРӨЛД

"ШИЛДГИЙН ШИЛДЭГ ГРАНПРИ"

  • Parasite

"ШИЛДЭГ КИНО"

  • Parasite
  • The Man Standing Next
  • House Of Humming Bird
  • Exit
  • Kim Jiyoung: Born 1982

"ШИЛДЭГ НАЙРУУЛАГЧ"

  • Kim Bo Ra (“House Of Humming Bird”)
  • Bong Joon Ho (“Parasite”)
  • Woo Min Ho ("The Man Standing Next")
  • Lee Jong Eon ("Birthday")
  • Chung Ji Young ("Black Money")

"ШИЛДЭГ ЗОХИОЛ"

  • Lee Sang Eun (“Exit”)
  • Kim Bo Ra ("House of Hummingbird")
  • Bong Joon Ho & Han Jin Won ("Parasite")
  • Lee Ji Min & Woo Min Ho ("The Man Standing Next")
  • Lim Dae Hyung ("Moonlit Winter")

"ШИЛДЭГ ЭРЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Lee Byung Hun ("The Man Standing Next")
  • Song Kang Ho ("Parasite")
  • Lee Je Hoon ("Time to Hunt")
  • Cho Jung Seok ("Exit")
  • Han Suk Kyu ("Forbidden Dream")

"ШИЛДЭГ ЭМЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Jeon Do Yeon ("Birthday")
  • Kim So Jin ("Another Child")
  • Kim Hee Ae ("Moonlit Winter")
  • Jung Yu Mi ("Kim Ji-Young: Born 1982")
  • Cho Yeo Jeong ("Parasite")

"ШИЛДЭГ ТУСЛАХ ЭРЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Lee Kwang Soo ("Inseparable Bros")
  • Kim Young Min ("Lucky Chan-sil")
  • Park Myoung Hoon ("Parasite")
  • Won Hyun Joon ("The Divine Move 2: The Wrathful ")
  • Lee Hee Joon ("The Man Standing Next")

"ШИЛДЭГ ТУСЛАХ ЭМЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Kim Sae Byuk ("House of Hummingbird")
  • Kim Guk Hee ("Tune in for Love")
  • Kim Mi Kyung ("Kim Ji-Young: Born 1982")
  • Kim Sae Byuk ("House of Hummingbird")
  • Park So Dam ("Parasite")
  • Lee Jung Eun ("Parasite")

"ШИЛДЭГ ШИНЭ ЭРЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Park Myoung Hoon ("Parasite")
  • Park Hae Soo ("Time to Hunt")
  • Park Hyung Sik ("Juror 8")
  • Ahn Ji Ho ("A Boy and Sungreen")
  • Jung Hae In ("Tune in for Love")

"ШИЛДЭГ ШИНЭ ЭМЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Kang Mal Geum ("Lucky Chan-sil")
  • Kim So Hye ("Moonlit Winter")
  • Kim Hye Jun ("Another Child")
  • Park Ji Hoo ("House of Hummingbird")
  • Jang Hye Jin ("Parasite")

ОЛОН АНГИТ КИНОНЫ ТӨРӨЛД

"ШИЛДГИЙН ШИЛДЭГ ГРАНПРИ"

  • “When The Camellia Blooms” (KBS2)

"ШИЛДЭГ ОЛОН АНГИТ КИНО"

  • "Hot Stove League" (SBS)
  • "When the Camellia Blooms" (KBS2)
  • "Crash Landing on You" (tvN)
  • "Kingdom Season 2" (Netflix)
  • "Hyena" (SBS)

"ШИЛДЭГ НАЙРУУЛАГЧ"

  • Mo Wan Il ("The World of the Married")
  • Kim Sung Yoon ("Itaewon Class")
  • Lee Jung Hyo ("Crash Landing on You")
  • Jung Dong Yoon ("Hot Stove League")
  • Cha Young Hoon ("When the Camellia Blooms")

"ШИЛДЭГ ЗОХИОЛ"

  • Im Sang Choon ("When the Camellia Blooms")
  • Kim Roo Ri ("Hyena")
  • Park Ji Eun (screenwriter) ("Crash Landing on You")
  • Lee Shin Hwa ("Hot Stove League")
  • Lee Woo Jung ("Hospital Playlist")

"ШИЛДЭГ ЭРЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Kang Ha Neul ("When the Camellia Blooms")
  • Nam Goong Min("Hot Stove League")
  • Park Seo Joon ("Itaewon Class")
  • Ju Ji Hoon ("Hyena")
  • Hyun Bin ("Crash Landing on You")

"ШИЛДЭГ ЭМЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Kim Hee Ae ("The World of the Married")
  • Gong Hyo Jin ("When the Camellia Blooms")
  • Kim Hye Soo ("Hyena")
  • Son Ye Jin ("Crash Landing on You")
  • IU ("Hotel Del Luna")

"ШИЛДЭГ ТУСЛАХ ЭРЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Oh Jung Se ("When the Camellia Blooms")
  • Kim Young Min ("The World of the Married")
  • Yang Kyung Won ("Crash Landing on You")
  • Yoo Jae Myung ("Itaewon Class")
  • Jun Suk Ho ("Hyena")

"ШИЛДЭГ ТУСЛАХ ЭМЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Kim SunYoung ("Crash Landing on You")
  • Kwon Na Ra ("Itaewon Class")
  • Seo Ji Hye ("Crash Landing on You")
  • Son Dam Bi ("When the Camellia Blooms")
  • Yum Hye Ran ("When the Camellia Blooms")

"ШИЛДЭГ ШИНЭ ЭРЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Ahn Hyo Seop ("Dr. Romantic 2")
  • Kim Kang Hoon ("When the Camellia Blooms")
  • Ahn Bo Hyun ("Itaewon Class")
  • Ong Seong Wu ("At Eighteen")
  • Lee Jae Wook ("Extraordinary You")

"ШИЛДЭГ ШИНЭ ЭМЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Kim Da Mi ("Itaewon Class")
  • Jeon Mi Do ("Hospital Playlist")
  • Jeon Yeo Bin ("Be Melodramatic")
  • Jung Ji So ("The Cursed")
  • Han So Hee ("The World of the Married")

"ЗАГВАРЫН ДҮР ТӨРХ"

  • Seo Ji Hye (“Crash Landing On You”)

"ХАМГИЙН АЛДАРТАЙ ЭРЭГТЭЙ, ЭМЭГТЭЙ ЖҮЖИГЧИН"

  • Hyun Bin (“Crash Landing On You”)
  • Son Ye Jin (“Crash Landing On You”)

Эх сурвалж: Asian Wiki

#Baeksang #Awards