5fe40ebd63080.png 5fe40ebd63155.png

Хөнгөн атлетикийн ОЮУТНЫ АВАРГУУД тодорлоо


Сондор | YOLO.MN
2018-05-16

Монгол улсын оюутны аварга шалгаруулах 2018 оны хөнгөн атлетикийн тэмцээн боллоо. Тэмцээнийг Монголын оюутны спортын холбоо (МОСХ), ШУТИС хамтран явуулж, нийтдээ 8 байгууллагын 130 гаруй тамирчид 8-н зай, төрөлд өрсөлдлөө. Тэмцээний нээлт болон хаалтын ёслолд МОСХ-ны Ерөнхий нарийн бичгийн дарга, МУГД, Д.Жаргалсайхан, МОСХ-ны УЗ-ийн гишүүн, ШУТИС-ийн багш С.Энхтуяа болон тэмцээнд оролцогч их, дээд сургуулийн багш, дасгалжуулагч, тамирчид оролцсон байна.

Тэмцээний эхний өдөр нь эрэгтэй, эмэгтэй 100м, 800м, 5000м, бөөрөнцөг түлхэлтийн аваргууд тодорсон билээ.  Тэмцээний эхний өдрийн дүнгээс:

Эрэгтэй 100 метр

1-Р БАЙР С.ДАЛАЙЦЭРЭН – БАЯНХОНГОР КОЛЛЕЖ
2-Р БАЙР Х.ШАГДАРСҮРЭН – ҮБХИС
3-Р БАЙР Н.ДОРЖПАЛАМ – МОН-АЛТИУС БТДС

Эмэгтэй 100 МЕТР

1-Р БАЙР А.АРИУНАА – ҮБХИС
2-Р БАЙР Э.ОЮУНДАРЬ – МУБИС
3-Р БАЙР Б.БААСАНСҮРЭН – МУБИС

ЭРЭГТЭЙ 800 МЕТР

1-Р БАЙР Д.АНХБАТ – ҮБТДС
2-Р БАЙР Д.МЯГМАРСҮРЭН – МУБИС
3-Р БАЙР АДЬЯАХҮҮ – ҮБТДС

ЭМЭГТЭЙ 800 МЕТР

1-Р БАЙР Ц.БАТ-ОЮУН – ҮБТДС
2-Р БАЙР БАТЦЭЦЭГ – МУБИС
3-Р БАЙР Э.АРИУНТУНГАЛАГ – ҮБТДС

ЭРЭГТЭЙ 5000 МЕТР

1-Р БАЙР М.ЛХАГВАДОРЖ – МУБИС
2-Р БАЙР Г.ЭНХТАМИР – ҮБТДС
3-Р БАЙР Д.ГҮРРАГЧАА – ХСИС

ЭМЭГТЭЙ 5000 МЕТР

1-Р БАЙР Н.СЭМЖИД – МУБИС
2-Р БАЙР Т.АРИУНБОЛД – ҮБТДС
3-Р БАЙР Б.НОМИН-ЭРДЭНЭ – ҮБТДС

БӨӨРӨНЦӨГ ТҮЛХЭЛТ ЭРЭГТЭЙ

1-Р БАЙР О.БИЛЭГТ – АВАРГА ДС
2-Р БАЙР О.БАТНЯГТ – ҮБТДС
3-Р БАЙР О.ТӨРБАТ – ҮБТДС

БӨӨРӨНЦӨГ ТҮЛХЭЛТ ЭМЭГТЭЙ

1-Р БАЙР Г.МӨНХЖАРГАЛ – МОН-АЛТИУС БТДС
2-Р БАЙР Б.НОМИН-ЭРДЭНЭ – МОН-АЛТИУС БТДС
3-Р БАЙР Г.БЯМБАСҮРЭН – МУБИС ТОДОРЛОО.

Тэмцээний хоёр дах өдөр эрэгтэй эмэгтэй 400м, 1500м, уртын харайлт, буухиа гүйлтийн төрлөөр явагдаж аваргуудаа тодруулсан юм.

ЭРЭГТЭЙ 400 МЕТР

1-Р БАЙР Д.АНХБАТ – ҮБТДС
2-Р БАЙР Х.ЗОЛЖАРГАЛ – ҮБТДС
3-Р БАЙР Б.МӨНХ-ЭРДЭНЭ – МУБИС

ЭМЭГТЭЙ 400 МЕТР

1-Р БАЙР Н.НОМИН-ЭРДЭНЭ – МУБИС
2-Р БАЙР М.БАТЦЭЦЭГ – МУБИС
3-Р БАЙР О.МӨНХТҮМЭН – МУИС

ЭРЭГТЭЙ 1500 МЕТР

1-Р БАЙР Г.ЭНХТАМИР – ҮБТДС
2-Р БАЙР М.ЛХАГВАДОРЖ – МУБИС
3-Р БАЙР ЦОЛМОН – МУБИС

ЭМЭГТЭЙ 1500 МЕТР

1-Р БАЙР З.СЭМЖИД – МУБУИС
2-Р БАЙР Ц.БАТ-ОЮУН – ҮБТДС
3-Р БАЙР Б.НОМИН-ЭРДЭНЭ – ҮБТДС

ЭРЭГТЭЙ УРТЫН ХАРАЙЛТ

1-Р БАЙР А.ТӨГӨЛДӨР – МУБИС
2-Р БАЙР Н.ДОРЖПАЛАМ – МОН-АЛТИУС БТДС
3-Р БАЙР А.ТЭМҮҮЖИН – ҮБТДС

ЭМЭГТЭЙ УРТЫН ХАРАЙЛТ

1-Р БАЙР АРИУНАА – ҮБХИС
2-Р БАЙР ОЮУНДАРЬ – МУБИС
3-Р БАЙР НЭМЭХБАЯР – МУБИС 

ЭРЭГТЭЙ 4Х100 МЕТРийн буухиа уралдаан

1-Р БАЙР ҮБТДС
2-Р БАЙР ҮБХИС
3-Р БАЙР МУБИС

ЭМЭГТЭЙ 4Х100 МЕТР

1-Р БАЙР МУБИС
2-Р БАЙР ҮБХИС
3-Р БАЙР ҮБТДС нар тус тус шалгарч Монгол улсын 2018 оны Оюутны аварга шалгаруулах хөнгөн атлетикийн тэмцээний алт, мөнгө, хүрэл, медалийн эзэд болж, өргөмжлөлөөр шагнагдлаа. 

Байгууллагын нэгдсэн дүнгээр тэргүүн байрт спортын мастер Э.Баатарсүрэн дасгалжуулагчтай МУБИС, хоёрдугаар байрт спортын мастер н.Батсайхан дасгалжуулагчтай ҮБТДС, гуравдугаар байрт Спортын мастер О.Гантулга дасгалжуулагчтай ҮБХИС-ийн баг тамирчид шалгарлаа.

МОНГОЛЫН ОЮУТНЫ СПОРТЫН ХОЛБОО
ШИНЖЛЭХ УХААН ТЕХНОЛОГИЙН ИХ СУРГУУЛЬ

#Track #Athletics #Student